גופי תאורה מעוצבים לבית ולגינה

אנשים העוברים לדירה חדשה, במרבית המקרים משאירים את נושא התאורה לסוף, ולא נדיר לראות אנשים שגרים בבית כבר שנה, חמש שנים, עשר שנים, ומעליהם עדיין משתלשלת הנורה הבסיסית עם הכבל שמיקם שם הקבלן. ואכן – תאורה נחשבת פעמים רבות כמותרות, ומעטים הם המבינים את מידת ההשפעה העצומה של תאורה מעוצבת לבית על מראה הבית כולו.

מהם סוגי התאורה המעוצבת לבית?

תחת המטריה של תאורה מעוצבת לבית, תוכלו למצוא מנורות לשימושים שונים, לפנים ולחוץ הבית. תוכלו למצוא למשל תאורת רצפה, המשמשת בעיקר כרקע לחלל או למתן אוירה לחדר. למולה, נמצאת תאורת השולחן הפרקטית יותר, המאפשרת קריאה או עבודה ממוקדים, ישנה תאורת תקרה המגיעה כתאורה צמודה (ללא כבל תליה) או תלויה, וכמובן – תאורת קיר המשמשת למסדרונות, בין אם היא גלויה ובין אם היא שקועה, דוגמת ספוטים.

כיצד בוחרים תאורה מעוצבת לבית? דוגמאות מהחיים

גופי תאורה מעוצבים לבית ולגינה

בעת בחירת תאורה לחדר, חשוב לבחון את חלל החדר בו היא אמורה להתמקם ולהבין את צרכי האור באותו מקום, את האפקטים שאנו מנסים להשיג בזכות התאורה, ואת הדרך להשתמש בתאורה בכדי ליצור אוירה מושלמת. בחירת תאורה מעוצבת לבית כמוה כבחירת בגד או תכשיט – לפינות אוכל או לפינות ישיבה למשל, תיבחר בדרך כלל מנורה תלויה היורדת מהתקרה אל כיוון השולחן או מרחב הישיבה. מנורות תליה אלה יתלו בדרך כלל בגובה הראש, לפיכך יש לבחור בגופי תאורה מרשימים ואיכותיים, היות והם אחד הדברים הראשונים בהם פוגשים עיניהם של בני הבית ומבקריו באותו חלל. גופים אלה מאירים בדרך כלל את החלל באור שווה, בכך תוחמים את החלל ומשווים לו איזור מיקוד אינטימי.

לעומת זאת, בעת בחירת תאורה לסלון או כל חלל גדול אחר, תיבחר בדרך כלל מנורה מרכזית צמודת תקרה, שבעת שהיא תלויה בגובה רב היא מפיצה אור חזק ושווה לכל חלקי החדר. דוגמא למנורה כזו היא מנורת אפלייט, המשאירה את חלל הסלון פתוח, נותנת אור פונקציונאלי, אולם אינה "גונבת את ההצגה" ואת תשומת הלב של הנכנסים לחדר.

בעת הצבת מספר מנורות בחלל אחד, יש לשים לב כי הן קשורות זו לזו מבחינת החומר, הצבע, וסוג האור. אפשר שהמנורות תשלמנה זו את זו (מנורת אוירה רצפתית ומנורה תלויה), וכל אלה יחד יתנו איזון הרמוני של האור בכל החדר כולו.

תאורה מעוצבת לבית – בטורקיז

אצלנו בטורקיז, תאורה מעוצבת לבית (או תאורת גן \ חוץ) היא הרבה יותר מגופי תאורה הנמכרים בחנות – התאורה שלנו משמעותה חשיבה ועשייה חדשנית, חומרים הנבחרים בקפידה ושילובים המיובאים ממקומות רחוקים כמו גם מיצרנים מקומיים. באולם התצוגה שלנו תוכלו להתרשם מעיצובי התאורה החדשים, להסתכל על האור הנופל ועל הצבעים החיים בו, וללמוד על גופי התאורה המתאימים לכם.

ואנחנו? אנחנו פה בשביל לעזור ולהאיר לכם את הדרך. בהצלחה!


צור קשר
09-8845560