רהיטים לגינה \\ הגדרת מטרות ושימושים
הקיץ בעיצומו, וכל מי שיש בבעלותו חצר קטנה או גינה – לבטח יודע שקיץ זה לא קיץ אם לא מנצלים בצורה יעילה את מרחבי הגינה. גינה – יכולה להיחשב כמקום נפלא – אם זה לצורך אירוח, מנוחה או בילוי - אבל כדי לעשות אותה לכזאת – צריך לאבזר אותה בפריטים הנכונים, מה הכוונה? סידור נכון של גינה אינו מסתכם רק בהנחת מדשאה ושתילה של פרחי נוי וצמחיה... מרכיב חשוב ביותר בכל התהליך הארוך של עיצוב והקמת גינות הוא איבזור החלל בפריטים משלימים. ממש כפי שבית אינו יראה שלם בלי פריטי ריהוט, וילונות, גופי תאורה, חפצי נוי ותמונות – כך גם גינה לא תיראה שלמה ויפה בלעדי ריהוט גן.

במאמר זה, ננסה לענות על השאלה – איך לבצע בחירה מושכלת ונכונה של פריטי ריהוט לגן, איזה סוגים של רהיטים לגן מוצעים כיום לקהל הרחב, ומהם ההבדלים ביניהם.

בראשית התהליך של בחירת ריהוט לגינה, צריך קודם כל להגדיר לאיזו סוג ולאיזו מטרה אנחנו רוצים שאלו ישמשו אותנו. אם לדוגמא, אנחנו מייעדים את הגינה לאירוח של אנשים – תתאים יותר למטרה הזאת פינת ישיבה של שולחן גבוה וכמה כיסאות – אלו יהיו מאד שימושיים לעריכת ארוחות סביב השולחן. אם, מן הצד השני, אנחנו מייעדים את הגינה שלנו כפינת מרגוע ומנוחה – יתאימו יותר ספות רביצה, שולחנות נמוכים, אולי אפילו יהיה כדאי להוסיף פרגולה קטנה ליצירת צל וערסל.

בנוסף, צריך להתאים מבחינת מידות - את כמות הרהיטים ואת גודלם – לחלל הגינה. רהיטים, בד"כ תופסים הרבה מאד מקום. לכן, אם שמים יותר מדי רהיטים או רהיטים גדולים במיוחד בתוך גינה, יש סכנה ש"ישתלטו" עליה, ואז הגינה תיראה עמוסה ולא יפה. בד"כ, על מנת שרהיטי הגינה ישתלבו בצורה נעימה בתוך הגינה, נהוג לחלק את הגינה למקטעים (מתחמים), ובאחד מהם למקם את פינת הרביצה או הישיבה. אם הגינה היא קטנה במיוחד – אפשר להסתפק בשולחן קטן ובשניים עד שלושה כסאות. זה גם יהיה פרקטי מאד, וגם לא "יעמיס" על יתר העיצוב של הגינה.

עוד עניין חשוב, שמשחק תפקיד משמעותי בתהליך בחירת הריהוט לגן, הוא החומר ממנו עשויים הרהיטים. בשוק הגינון, ניתן להבחין בכמה סוגים בולטים של רהיטים:
 • ריהוט עץ – בגלל צבעם החום של הרהיטים, והחומר ממנו הם עשויים, רהיטי עץ הופכים לבחירה מתבקשת בתחום ריהוט הגן. הם חזקים מאד, ומשתלבים נפלא עם ה"ירוק" של הגינה, הבעיה היא שרהיטי עץ דורשים תחזוקה מתמדת. בקיץ, בגלל השמש, הם נוטים לדהות מעט, בחורף – בגלל הלחות הם עלולים להעלות עובש. צריך לקחת את כל הדברים האלו בחשבון כשמחליטים על ריהוט עץ לגן, שכן תחזוקה לא נכונה עלולה לגרום להם לאבד במהירות את המראה היפה והחדש.
   
 • ריהוט קש – ריהוט קש, הוא בהחלט אופציה, למי שרוצה ריהוט במראה טבעי ולא יקר. הבעיה היחידה עם ריהוט קש הוא שהוא יצריך תחלופה די מהירה, כיוון שהוא נוטה להתבלות תוך זמן מאד קצר.
   
 • ריהוט ראטן – ראטן הוא גם כן סוג של קש (מעץ דקל טרופי). אפשר לאמר עליו שהוא אחיו היוקרתי והקצת יותר עמיד של הקש, ולכן כל מי שאוהב את מראה הקש לרהיטים, אך מחפש חומר שהוא במעט יותר חזק – שווה לו ללכת על רהיטים עשויי ראטן. הראטן עמיד מאד, קל לניקוי ולתחזוקה ומופיע בכל מיני גוונים (לבן, שמנת, חום בהיר, חום כהה ועוד).
   
 • ריהוט מתכת – ריהוט גן ממתכת, יכול להיות או מאלומיניום או מברזל. ברזל – יתאים למי שמחפש מראה שהוא "כבד" יותר (עם ברזל אפשר להגיע לכל מיני פיתוחים דקורטיביים ויפים), אלומיניום – יתאים למי שמחפש קו בסגנון שהוא יותר מודרני ונקי. ריהוט מתכת הוא עמיד מאד, נשמר לאורך שנים ומחירו – לא יקר במיוחד.
   
 • ריהוט פלסטיק – נחשב ל"פתרון הזול". למי שלא מעוניין להשקיע יתר על המידה בעיצוב גינתו. החיסרון של ריהוט פלסטיק זה שהוא מגיע במבחר מאד מצומצם של דוגמאות וצבעים... הוא בטח ובטח, לא התשובה למי שמחפש גינה מעוצבת למשעי. מן הצד השני וכמו שאמרנו, מדובר ברהיטים שמחירם הוא מאד זול, ובנוסף – הם עמידים לאורך זמן וקל מאד לנקותם (כשהם מתלכלכים).

צור קשר
09-8845560