פינת אוכל \\ הפינה החשובה ביותר בבית

כבר ברור וידוע לכל שאכילה ליד השולחן עוזרת לשמירה על תזונה נכונה ואורח חיים בריא. כבר ברור וידוע לכל כי ארוחה משפחתית שלוש פעמים בשבוע עוזרת לשמירה על התא המשפחתי ומחזקת את הקשר הבסיסי בין בני הבית. אם כך, אין ספק כי הפינה החשובה בבית. איך ניתן לעצב את המקום הכל כך חשוב הזה?

לכאורה כולם מניחים כי כשמדובר בפינות אוכל אין יותר מדי מה להשקיע מחשבה בפן העיצובי. הרי בסך הכל מדובר בשולחן עם כמה כסאות וממקמים אותו לפי גודל החלל. כאן בדיוק מקור הטעות. פינת אוכל היא עולם ומלואו אם רק יודעים לעצב אותה כמו שצריך.

אבל לצד העיצוב אין לשכוח את הפרקטיקה והפונקציונאליות של פינת האוכל. פינת אוכל איכותית אינה ניחנת רק ביופי שלה, אלא גם בעובדה שהיא נשמרת לאורך זמן ומתאימה לאורח החיים של כל בני הבית.

כמה כללים חשובים בחירת פינת אוכל:

 1. סגנון: בחרו סגנון המתאים לאורח החיים שלכם ולאופי המשפחתי. אם הקו העיצובי שלכם הוא עתיק, בחרו את פינת האוכל בהתאם, וכך גם אם הבית שלכם מעוצב בסגנון מודרני. החליטו איך תרצו שפינת האוכל שלכם תשתלב בבית.
   
 2. צורה: עגול, מרובע, אליפטי, משולש או חצי עיגול. איך תרצו לשבת סביב השולחן ואיך תרצו להושיב את האורחים שלכם. האם תרצו לארח אותם בצורה ייחודית, או אולי בצורה רשמית. בבחירת הצורה של שולחנות אוכל ישנו מרכיב אחד עיקרי וקובע והוא צורת החלל בו פינת האוכל ממוקמת.
   
 3. חומרים: מתכת, פלסטיק, עץ, אולי אפילו אלומיניום. אין גבולות לחומרים מהם אפשר לבנות היום פינת אוכל. בחרו חומר בעל מרקם נעים שישתלב עם יתר חלקי הבית.
   
 4. פונקציונאליות: במיוחד אם לא שפר עליכם מזלכם ואתם לא גרים בבית גדול, קחו בחשבון כי שולחן פינת האוכל ישמש אתכם גם לפעולות אחרות המצריכות שולחן. בחרו שולחן נוח וקליל, הניתן להזזה.
   
 5. ניקיון: סוף מעשה במחשבה תחילה. קחו בחשבון שפינת האוכל היא אחד המקומות הסטריליים בבית ולכן יש לנקות אותה לא מעט. בחרו פינת אוכל הפשוטה לניקוי. חשבו על כך שהשיטה הטובה לנקות את פינת האוכל היא להפוך את הכיסאות על השולחנות. הרימו את הכיסאות ובדקו שהם קלילים ונוחים.
   
 6. נוחות: פינת האוכל צריכה להיות מעל הכל נוחה. כזו שתרצו לבלות בה זמן רב. שבוע סביב השולחן. לא מומלץ לבוא לבד. בדקו שנוח לכם ושנעים לכם לשבת מסביבו. כך תבחרו לכם את פינת האוכל המושלמת.

צור קשר
09-8845560
מוצרים מהקטגוריה
שולחן כתיבה אלפרדכוורת מעץ ממוחזרספסל עץ ממוחזר "פסים"