עיצוב גינה עם מוצרי עץ \\ לעצב את הגינה באמצעות מוצרי עץ
העלאת המודעות לעיצוב, פונקציונאליות ואלמנטים מיוחדים בעולם העיצוב בעשור האחרון העלו את הרף בכל תחומי העיצוב בכלל ותחומי עיצוב הבית בפרט.

עיצוב חוץ

אין ספק שאם בעבר היינו מסתפקים במספר אדניות, עץ לימון ועץ תפוזים בחצר - כיום התמונה שונה לגמרי. עיצוב חוץ ועיצוב פנים התפתחו במהירות האור ומעצבי הפנים אינם מפסיקים להפתיע אותנו עם רעיונות חדשים ועיצובים מקוריים, לכן כאשר אתם מחליטים לעצב את הגינה קחו בחשבון שזהו ממש לא עניין של מה בכך ושיש להעניק לנושא זה תשומת לב מיוחדת.

הפינה האופטימאלית תאפשר לנו לנוח, להירגע עם ספר טוב, נוכל לארח, להקצות פינת משחקים נחמדה לילדים, וכמובן פינה שקטה למבוגרים שתאפשר להם לנהל שיחה קולחת עד כמה שניתן.

על מנת לממש את המטרות שלנו מהפינה המעוצבת בגינה מומלץ להתחיל עם תכנון מסודר, כמובן שכדאי להתייעץ עם מעצבים ואנשי מקצוע אחרים בכל הנוגע לחומרי הגלם ואמצעי הזהירות הכרוכים בעיצוב בעץ, גינון, ריהוט גינה ולהצטייד בכל המלצה וטיפ שיאפשרו קיצורי דרך עם מינימום תחזוקה ובעיקר מענה לכל הצרכים שהחיים המודרניים מעמידים בפנינו.

עיצוב בעץ

אחת הדרכים המומלצות ליצירת גינה בעלת מראה ותחושה טבעית ונינוחה היא השימוש בעץ. לבטח הדבר הראשון שעולה בדעתכם הינו לשתול עצים, זהו בהחלט רעיון לא רע וכאשר אלה יגדלו יספקו לגינה מראה טבעי, מוצל ואף אולי פרי או שניים. אבל האפשרויות שפתוחות בפניכם כיום הינם הרבה מעבר לכך. ישנן אינסוף אפשרויות החל מדקים מעץ, פרגולות מעץ, ריהוט גן שעשוי מעץ, בתי עץ ילדים, אדניות מעץ לגידול צמחים, פרחים, ירק ועוד רעיונות כיד הדמיון הטובה.

כאשר מחליטים על עיצוב בעץ כמוטיב ראשי לגינה, העניין העיקרי שעליכם לקחת בחשבון הינו שילוב הגינה עם ביתכם הקיים. עיצוב הגינה אמור להיות המשך טבעי של הסגנון העיצובי בו בחרתם לעצב את ביתכם. רצוי שהמעבר בין הפנים לחוץ יהיה טבעי וירגיש ממש כמו מעבר בין חדרי הבית.
לשם השגת מטרה זו עומדים לרשותנו מוצרי העץ: דקים ופרגולות אותם ניתן להתקין ממגוון רחב של סוגי עץ, עץ האורן נפוץ ביותר בישראל, עץ האיפאה הידוע באיכותו, עץ טיק, עץ קומרו ועוד.

המוצרים הפופולאריים: דקים ופרגולות

הדק בעצם הינו ריצוף הגינה שלנו, יכול להגיע כמשטח ישר, מפלסים מדורגים, מדרגות ואף בצורת גשר, הכול תלוי בתנאי השטח הנמצא ברשותכם. עוד חשוב לקחת בחשבון שכמעט כל סוגי העץ דורשים תחזוקה שנתית שוטפת לשמירה מפני מזיקים ופגעי מזג האוויר. לרוב ככל שמראה העץ "טבעי" יותר כך הוא ידרוש תחזוקה קפדנית יותר. מרכיב נוסף שיש להתחשב בו בעת בחירת הדק הינו התקציב. מחירי העץ וההתקנה הכרוכה בהקמת הדק משתנים מאוד בין פרויקט אחד למשנהו. חשוב מאוד לא להתפשר על סוג העץ וכמובן על בעל המקצוע אשר יבחר לביצוע ההתקנה. השתדלו לבחור באיש מקצוע מומלץ כאמין ובעל ניסיון רב בתחום העץ. מבחינת בחירת סוג העץ, כדאי להתייעץ עם יועץ מקצועי מטעם החברה בה תתבצע הזמנת הדקים לגינה שיסייע בהחלטה משמעותית זו. איש מקצוע יתחשב בצרכים שלכם כמשפחה וגם בתקציב המיועד לפרויקט.

אלמנט פופולארי נוסף בגינה הישראלית הינו הפרגולה אשר מהווה אזור הצללה, התוחמת את מתחם הישיבה בגינה. לאוהבי פרויקטים בשיטת "עשה זאת בעצמך", הפרגולה הבסיסית והסטנדרטית בהחלט יכולה להוות אתגר מעניין אך למי שידיו אינן בנויות לזה או שמעוניין בעיצוב מעניין יותר מהעיצוב הבסיסי בהחלט מומלץ לשכור את שירותיו של בעל מקצוע.

עיצובי הפרגולות כמו גם עיצובי הדק מגוונים ורבים ואם חפצתם במקוריות וייחודיות אל תהססו לפנות למעצב חוץ מוכשר, המתמחה בתחום זה ותראו כיצד האפשרויות נפתחות בפניכם. זה יחסוך לכם זמן, עלויות והתוצאה הסופית תמיד תצדיק את ההוצאה.

צור קשר
09-8845560