חשיבות התאורה בעיצוב הבית

תאורה יוצרת אווירה. היא מעצימה ומעשירה אותה באפקטים חזותיים. תאורה מחדדת פריטי ריהוט שונים. היא שופכת עליהם אור יפה, עדין, נכון. יש הבוחרים בקפידה רבה גופי תאורה מעוצבים על מנת לשוות לבית את המראה העשיר שבחותמו הם רוצים לטבוע את סלון ביתם, חדריו השונים, מטבחו, מרפסתו ועוד מקומות בו.

באמצעות גופי תאורה ניתן להעשיר את חזות הבית. המגוון עשיר. מי מכם שרוצים לשוות לביתם חזות מיוחדת ולנסוך בו אווירה ביתית חמימה, יכולים לעשות זאת באמצעות בחירת סוגים רבים ומגוונים של גופי תאורה מארצות שונות ובהן: טורקיה, סין, הודו, מכסיקו ועוד פריטים מתקופות שונות.

כבר ממבט ראשון עשויים ללכוד את מבטכם ואת תשומת לבכם גופי תאורה ייחודיים: ספוטים שונים הניצבים על חצובות תלת-רגליות, מנורות קיר, מנורות תלויות, אהילים עשויים חומרים שונים, לרבות ריקועי ברזל בעבודת יד של נפחים אוּמנים, תאורה בגופים שקועים, נברשות קריסטליות ועוד.

על מנת לכלול את מגוון גופי התאורה בתכנון ובעיצוב הכללי של הבית ולשלב אותם בו באופן טבעי, ניתן להתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים שניתן לפגוש אותם ולהתייעץ עמם במתחם החנות (שמוצע וזמין לכם בו גם בית קפה נחמד).

האור הנכון לכל אחד

על מנת להפיק את המיטב מגופי תאורה ייחודיים מומלץ:

  1. לבחור את גוף התאורה המוצא חן בעיניכם.
  2. לוודא כי הוא מפיץ אור מספיק למטרה שלשמה הוא נרכש: להאיר את הסלון, לאפשר קריאה, להאיר היטב את פינת העבודה בכלל ואת פינת המחשב בפרט, לייפות ולהדר את הכניסה לבית ועוד.
  3. לערוך תכנון כללי של כלל גופי התאורה בבית, כדי ליצור עושר עיצובי מזה אבל להימנע מיצירת גודש חזותי רב העלול להיווצר כתוצאה מעירוב סוגים שונים של גופי תאורה מעוצבים.
  4. קבעו לכם מסגרת תקציבית לרכישת גופי התאורה וקבעו סדר עדיפויות.
  5. התייעצו עם חשמלאי מקצועי על מנת לרכוש חסכוניים.
אין ספק כי תאורה מהווה חלק מרכזי ומהותי מעיצוב הבית, לכן מוצדק, נכון ונבון להשקיע בה מחשבה-תחילה ולבחור את גופי התאורה בקפידה.

כאשר אנחנו נכנסים לבית בשעת ערב, אנחנו חשים אם יש בו אור מספיק, האם התאורה חמימה וביתית או לחלופין, קרה ומשרדית. בבתים שמושקעת בהם מחשבה בבחירת גופי התאורה וניכר כי הם משקפים טעם ברור ומובחן, אפשר למצוא גם, בהתאמה, מחשבה על בחירת פריטי ריהוט ופריטים דקורטיביים שונים.

חשיבות התאורה בעיצוב הבית אינה מוטלת אפוא בספק. אין מחלוקת על תרומתה העיצובית להעשרתו של האפקט החזותי של פנים הבית וסביבתו. שילוב של מספר גופי תאורה בבית אחד יוצר חגיגה של אורות וגווני לובן שונים.

צור קשר
09-8845560