בחירת כיור למטבח

כיור הוא כלי קיבול, אשר מטרתו לנקז נוזלים, ולהפנות אותם ישירות אל תוך מערכת הביוב. מהבחינה הזאת כיור נחשב הרבה פעמים, בייחוד כשהוא מותקן במרחבי המטבח, ל"פועל השחור" של המקום – כי מרבית העבודה, בעצם מתנקזת ישירות אליו. בכיור אנחנו מניחים כלים מלוכלכים, מדיחים אותם, שוטפים ידיים, שוטפים דברי בשר וירקות. הכיור הוא אביזר המשמש להרבה מאד מטרות ולמגוון של תפקידים. משום כך - חשוב שהכיור יהיה פונקציונאלי מאד, מספיק רחב, מספיק גדול וגם במיקום נכון.

מגוון הכיורים, המוצעים כיום בשוק הוא גדול: ישנם כיורים מנירוסטה (המתאימים למטבחים מודרניים, לטובת מי שרוצה לשדר עיצוב שהוא היי-טקי, ויותר מודרני-תעשייתי), יש כיורים מקרמיקה, יש כיורים עשויי חרסינה מהודרים, כיורים עשויים קוורץ, כיורי "קוריאן", כיורים מ"גרניט" ועוד. גם מבחינת מידות יש כל מיני גדלים וצורות של כיורים: יש כיורים בודדים, יש כיורים כפולים (כמו שרגילים בד"כ לראות בבתים שומרי מסורת, בהם עושים הפרדה בין בשר לחלב) ויש אפילו כיורים משולשים.

איך יודעים איזה כיור יהיה הכי מתאים בשבילנו ובשביל המטבח? בעיקרון תהליך בחירת הכיור הוא פועל יוצא של שני מרכיבים: המרכיב ראשון (כמו בהרבה מאד תחומים) הוא הטעם האישי וסגנון המטבח (לדוגמא:

למטבחים בסגנון כפרי יתאימו כיורים שהם בעלי מראה "עדין" יותר כמו כיורי חרסינה או כיורי קרמיקה. למטבחים שהם בעלי מראה מודרני או מראה עכשווי – יתאימו כיורים עשויי נירוסטה או מכל חומר מתכתי אחר). המרכיב השני, והלא פחות חשוב הוא מידת השימוש שאנחנו עושים בכיור בתוך המטבח. אם לדוגמא: פעולת שטיפת הכלים, נעשית ברובה ע"י המדיח – יספיק לנו ולמטבח - כיור קטן. אם אין ברשותנו מדיח כלים, והשטיפה נעשית ברובה הגדול - ביד, יהיה צורך בכיור שהוא גדול מידות, אולי אפילו יהיה כדאי לשקול רכישה של כיור כפול.

מבחינת חומרים, כשעושים תהליך בחירה של כיור - צריך להבין היטב את ההבדלים בין סוגי החומרים השונים. לא בהכרח ולא תמיד, צורה של כיור או החומר ממנו הוא עשוי, יהיו לנו פרקטיים – כשעושים בהם שימוש לאורך זמן ומדי יום. נתמקד כעת, בהבדלים בין סוגי החומרים השונים לכיורים:

  • כיור נירוסטה – כיור זה נחשב מבחינת מחיר לכיור המשתלם והזול ביותר. בעבר, היה נהוג לראות אותו בעיקר במטבחים אחוריים של בתי קפה ומסעדות. היום הוא כבר הספיק לעשות מעבר ל"קדמת הבמה", וניתן לראות אותו מוצג בגאווה ובגאון, במטבחיהם של הרבה מאד אנשים פרטיים. היתרון של כיורי נירוסטה, מעבר למחירים ה"שפויים" שלהם זה גם רמת העמידות. הם עשויים מפלדת אל-חלד, לא מקבלים כתמים, כמעט ולא מקבלים שריטות, קל מאד גם לשטוף אותם ולנקותם. כמובן שמעל לכל, כשעושים בחירה של כזה כיור – צריך להתחבר לטעם העיצובי של הדבר – כי לא כל אחד אוהב כיור במראה "מתכתי" שכזה.
  • כיור אקרילי – למשפחה של הכיורים האקריליים משתייכים כל הכיורים ה"לבנים" כלומר כיורים שעשויים או מגרניט או מקרמיקה (בשילוב של חומרים סינטטיים נוספים). כיורים אלו בגלל שהם בהירים – קצת יותר רגישים לכתמים. מן הצד השני הם עמידים בפני שריטות ומחזיקים לאורך זמן. כיורים אקריליים יוצרים מראה אסתטי ויפה, הם יכולים להיות אפילו עשויים מאותו חומר של משטח העבודה, הם משדרים אלגנטיות, מתחברים לכל סגנון עיצוב, וגם קל מאד לנקותם.

לגבי התקנת הכיור – גם נושא זה הוא בעל חשיבות מירבית, למידת השימוש הנעשית בכיור. אפשר להבחין בין שלוש צורות התקנה עיקריות:

  • התקנה עליונה – שפת הכיור נראית כאילו היא מעט "עולה" על גבי השיש. התקנה זאת נחשבת לקלה ביותר מבחינת עבודה, ולכן היא גם הזולה ביותר. החיסרון היחידי שלה הוא שבמבחן הזמן והתוצאה, קצת קשה לנקות משטחי עבודה שמורכב בהם כיור בהתקנה עליונה (כי הרבה מאד פירורים ושאריות אוכל נוטים להצטבר ולהילכד מתחת לשפת הכיור).
  • התקנה תחתונה – הכיור מורכב מתחת לשיש, ונמצא מתחת למשטח העבודה. קל הרבה יותר לנקות משטחי עבודה שבהם מורכב כיור בהתקנה תחתונה (כי שפת הכיור אינה מפריעה ואינה "לוכדת" אוכל). מן הצד השני, לצורך התקנה שכזאת – גם צריך כיורים מסוג מאד מסוים, גם צריך איש מקצוע שמיומן בסוג זה התקנה (לא כל אינסטלטור מבין ויודע לבצע כזאת עבודה), וגם המחיר של התקנה כזאת – הוא באופן יחסי קצת יקר.
  • התקנה איטגראלית – צורת התקנה זאת נחשבת ל"מילה האחרונה" בתחום הכיורים. בהתקנה מסוג זה גם הכיור וגם משטח העבודה עשויים שניהם מאותו החומר – בצורה כזאת ששניהם נראים כאילו הם מקשה אחת (מחוברים זה לזה במעין "הלחמה" כמעט בלתי נראית. הבעייתיות היחידה עם התקנה אינטגראלית היא שמבחינת מחיר היא מאד יקרה, קיים מגוון די מצומצם של חומרים שמיועדים אליה, ובנוסף – אם חלק מהשיש או מהכיור ניזוק באיזושהי נקודת זמן – נדרש להחליף את שתי היחידות (גם של השיש וגם של הכיור) – ואז כבר מדובר בסיפור קצת יקר...

לפני בחירת הכיור למטבח, ולפני בחירת צורת ההתקנה - כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע מומחים בתחום, ולקבל מהם הכוונה. יש הרבה מאד חברות המייצרות כיום כיורים ושיש למטבחים: חלקן זולות יותר וחלקן זולות פחות. צריך לזכור – שכיור זה אביזר שלא מחליפים אותו לעיתים קרובות - לכן מומלץ ללכת על משהו איכותי וטוב, שיחזיק לאורך זמן. גם לגבי צורת ההתקנה – התקנה של כיור זה דבר שהוא חד פעמי. גם פה לא כדאי לחסוך...

התקנה לא מקצועית של כיור יכולה להפוך את ההתנהלות שלנו במטבח (שזה דבר שאנחנו עושים על בסיס קבוע, כל יום) – לפשוט גהנום, אם זה מבחינת התחזוקה של הכיור ומבחינת שמירה על ניקיון.


צור קשר
09-8845560
מוצרים מהקטגוריה
כיור אבן בזלתכיור מאבן בזלתכיור מעוטר