ארונות הזזה מעוצבים לבית
כידוע לכולם, ארונות נחשבים לפריט ריהוט מרכזי בבית ולכן יש לבחור אותם בקפידה. בשנים האחרונות לצד הארונות הרגילים ניתן למצוא גם ארונות הזזה. על היתרונות של ארונות אלו לעומת ארונות רגילים - במאמר זה.

בנגיעות קלות - היתרונות

בבסיס: ארון הינו רהיט בו ניתן לאחסן את הדברים בצורה טובה ולמנוע חוסר סדר בחדרים השונים. כמעט בכל חדר יש צורך בארון והיום יותר ויותר אנשים בוחרים בארונות הזזה על פני ארונות אחרים - ארונות שהדלתות נעות על גבי מסילות במקום להיפתח לכיוון החדר. מה שנותן לנו יתרון משמעותי מבחינת חסכון בשימוש בחלל החדר. תתפלאו אבל כיום ניתן למצוא ארונות כאלו בחדרי עבודה, חדרי ילדים, חדרי אמבט וכמובן במטבח.

העברת הבגדים בצורה פשוטה

 תכנון ועיצוב החדר בשילוב עם ארונות הזזה מעוצבים לבית מאפשרת לנהל את החיים ביתר קלות, כלומר היום אנו חיים בתקופה בה יש רצון להספיק כמה שיותר דברים ולכן הפריטים בהם אנו משתמשים צריכים לשרת אותנו למטרה זו. ארונות עם דלתות הזזה נפתחים בקלות ללא התחשבות ברהיטים נוספים או חפצים העשויים להפריע. אחת הדוגמאות הבולטות היא במעבר בין עונות השנה. כולנו מכירים את הימים בהם בני המשפחה מתרכזים ומתחילים בטקס של החלפת הבגדים עם המעבר מבגדי קיץ לחורף ולהפך.
יש מי שנהנה ממטלה זו, אך אחרים רואים בה בזבוז של זמן יקר.

דלתות הזזה הופכים את הפעולה לפשוטה יותר ומאפשרים לנו למצוא את הבגדים האהובים בסדר המתאים. יתרונותיהם הנוספים הם אפשרויות העיצוב הרבות והקווים הנקיים שבמידה ויתוכננו מראש יהיו תואמים לרהיטים בחדר.

ניצול השטח בצורה טובה ביותר

יתרון נוסף של דלתות ההזזה הוא ניצול השטח בצורה אפקטיבית. על מנת ליהנות מארונות מסוג זה לאורך תקופה ארוכה, יש להשקיע בתכנונם על מנת לנצל את השטח בצורה יעילה. למה הכוונה? הכוונה היא בצורת החלוקה בין המדפים למגירות לבין שטח תליית הבגדים. לחדרים השונים בבית מתאים ארון הכולל חלוקה פנימית אחרת ולכן בחדרי ילדים למשל ניתן למצוא ארון הכולל מגירות רבות לצורך שמירה על הפריטים הרבים. בבסיס תפקיד הארון, הוא לשמור על הסדר ולדאוג שכל הפריטים יהיו נסתרים מהעין.

להפוך יתרון לחסרון

בשלב הראשון של עיצוב ארונות הזזה בנפחים קטנים, הבעיה היא "כמה מפתיע"... המרחב המוגבל. בשונה מארונות גדולים, כאן יש צורך להחליט אילו פריטים חשובים ואילו פריטים אינם חשובים.
זכרו! כל דבר שאתם מוסיפים בא על חשבון דבר אחר. ניתן לראות זאת כחסרון, אך למעשה מבחינת סדר ארגון הבית מדובר ביתרון משמעותי. כפי שהבנתם, נקודת התורפה היא המקום ולכן חשוב לקבל החלטה מה להשאיר. לא ממש צריכים את הסוודר של סבתא או מתלבטים האם להשאיר את החולצה ההיא שהשאירו חברים? חשוב מאד לקבל החלטות מסוג זה על מנת לצמצם את המקום.

איך תחליטו מה חשוב יותר?

לשאלת הסלקציה המחמירה וכיצד תחליטו מה חשוב יותר התשובה היא פונקציונליות. כלומר, כדאי לזהות איך אתם מנצלים את אמצעי האחסון שלכם. כך כשאתם נמצאים בסביבת הארון יהיה לכם קל יותר לזהות את הצורך שלכם לפריט הספציפי באותו הרגע ובמהירות האפשרית שנגררת מארגון נכון וסדר.

מנסים אבל לא מצליחים להחליט? פשוט מאוד, התייעצו עם קרובי משפחה או חברים שרכשו ארון חדש בזמן האחרון, בתור אנשים שעברו את זה לא מזמן תהיו בטוחים שהם ידעו מה לעשות וביעילות. קרובי משפחה או חברים שרכשו ארון לא מזמן יוכלו גם לסייע לכם גם בבחירת עיצוב או גודל של רהיט ומהסיבה היחידה... שהם עברו את זה וחוו את התהליך.

בעת תכנון החלטה ורכישה של ארון קטן יחסית כמו שהזכרנו יש חשיבות גבוהה לסדר וארגון, עקב החוסר בחלל ריק והנטייה שלנו "לדחוס" ולהעמיס עליו.

ובלי יותר מדי קשר - טיפ ארגוני קטן: כולנו יודעים שבית מסודר מתחיל מארגון ותכנון מראש. ככל שהבית מתוכנן בצורה יותר אפקטיבית ופרקטית כך נעים יותר להיכנס אליו בסוף יום עבודה ארוך וכמובן לארח חברים ובני משפחה, כי אין כמו לשבת ערב שלם עם האנשים שאנחנו אוהבים ומעריכים בחדר מפנק שבו כולם מרגישים בשיא הנוחות.


צור קשר
09-8845560
מוצרים מהקטגוריה
שולחן כתיבה אלפרדכוורת מעץ ממוחזרספסל עץ ממוחזר "פסים"